شروع کار و ابزارهای مورد نیاز

از آنجا که پی‌اچ‌پی یک زبان سمت سرور است پس قبل از هر چیز باید رایانه شخصی‌تان را به یک سرور محلی تبدیل کنید تا بتوانید اسکریپت‌های نوشته شده به این زبان را در رایانه خود اجرا و تست کنید. برای انجام این کار نیاز به طی کردن فرآیند و سخت و پیچیده‌ای نخواهید داشت. نرم افزارهای مختلفی برای ایجاد یک سرور محلی بر روی رایانه وجود دارند و ما می‌خواهیم از Xampp استفاده کنیم. مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید:

ابتدا به وب سایت رسمی زمپ رفته و با توجه به نوع سیستم عامل‌تان، جدیدترین نسخه را دانلود کنید. در زمان نوشتن این مطلب جدیدترین نسخه ۵/۶/۱۹ است.

پس از دانلود Xampp آن را نصب کنید. مراحل نصب را همانند سایر نرم افزارهای معمول انجام دهید و هیچ بخشی از آن را تغییر ندهید و اجازه دهید نرم افزار با تنظیمات پیش‌فرض بر روی سیستم شما نصب شود.

سپس نرم افزار را اجرا کنید و مطابق شکل زیر سرور Apache و MySQL را در حالت اجرا قرار دهید. برای این کار بر روی دکمه Start جلو این گزینه‌ها کلیک کنید.

به همین راحتی شما رایانه خود را به یک سرور محلی تبدیل کردید که می‌تواند اسکریپت‌های نوشته شده به زبان php را براحتی اجرا کند. علاوه بر این امکان استفاده از بانک اطلاعاتی MySql نیز با Xampp برای شما فراهم است که البته فعلا به این بخش کاری نداریم.

حالا مرورگر خود را باز کرده و آدرس زیر را تایپ کنید:

http://127.0.0.1/

اگر همه چیز را درست انجام داده باشید صفحه مرورگر شما به شکل زیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *